Żywienie w Przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie. Prawidłowe odżywianie się dziecka to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci.

Każdego dnia Przedszkole zapewnia dzieciom trzy smaczne posiłki: śniadanie, II śniadanie, obiad. Stanowią one ¾ zapotrzebowania dziecka w wieku przedszkolnym na białko, węglowodany, tłuszcze i witaminy. Zapewniamy Państwa, że czynimy wiele starań, aby posiłki które podajemy dzieciom były smaczne, zdrowe oraz przyrządzone zgodnie z obowiązującymi normami żywienia Instytutu Matki i Dziecka oraz przepisami. W naszej Przedszkolnej kuchni codziennie przygotowywane są domowe posiłki ze świeżych produktów. Dbamy o to aby zawierały one jak najwyższe wartości odżywcze. Panie kucharki same robią pierogi, racuchy, naleśniki oraz świeże surówki z warzyw i sałatki owocowe. Staramy się stale urozmaicać nasz jadłospis. Dbamy o sposób podawania posiłków, tak by ich wygląd zachęcał do spożycia.

Podstawowe zasady, których przestrzegamy podczas posiłków to:

Nie zmuszamy do jedzenia
Zachęcamy do próbowania potraw, których dziecko nie lubi lub nigdy nie jadło
Nie popędzamy